بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال های اخیر در کشور شاهد رشد استفاده از خطوط مویابل و کاهش اقبال نسبت به خطوط تلفن ثابت هستیم. بر اساس آمار این سازمان تا پایان سال گذشته ۱۱۸ میلیون و ۲۵ هزار و ۴۵۲سیم کارتدر شبکه ارتباطی روشن است و ضریب نفوذ موبایل از ۱۴۲ درصد در کشور عبور کرده است. همین رقم نشان دهنده این است که اقبال عمومی در ایران نسبت بهخط موبایلدر حال رشد بوده و از خطوط تلفن ثابت استقبال نخواهد شد.

در پایان سال 1397 تعدا مشترکین موبایل در کشور ۹۳ میلیون و ۳۶ هزار و ۵۸۴ نفر و ضریب نفوذ نیز ۱۱۳ درصداعلام شدهبود که با توجه به آمار سال 1398 مشخص می شود که در طول یکسال در حدود 25 میلیون شماره جدید تلفن همراه وارد شبکه شده و باعث افزایش 29 درصدی ضریب نفوذ آن نیز شده است. این میزان رشد در سال های اخیر بی سابقه بوده است چون بر اساس آمار سال 1396 میزان نفوذ تلفن همراه در کشور 110 درصد بوده است که با اضافه شدن 5 میلیون شماره جدید تنها با 3 درصد رشد در سال 97 به 113 درصد رسید.

طبق آمار منتشر شده بیشترین تعداد دارندگانسیم کارت، مشترکین شمال کشور هستند که میزان ضریب نفوذ موبایل در این منطقه را به 158 درصد رسانده اند. این رقم در شمال شرق کشور 136 و در شمال غرب کشور 147 درصد می باشد. موبایل در استان های مرکزی و جنوبی کشور ۱۴۳ درصد نفوذ داشته و درجنوب شرق۱۲۰ درصد، در جنوب غرب ۱۴۱ رصد، در غرب ۱۳۶ درصد و در استان های آذربایجان ۱۲۹ درصد نفوذ را نشان می دهد.

در بخش تلفن ثابت عددی در حدود 28 میلیون 980 هزار شماره تلفن ثابت فعال در کشور تا پایان سال 1398 وجود داشته است که این عدد در پایان سال 97 در حدود 29 میلیون و 521 هزار شماره بوده است. این شواهد نشان می دهد که میزان اقبال عمومی به خطوط تلفن ثابت سال به سال کمتر می شود و ضریب نفوذ تلفن ثابت که در پایان سال 1397 در حدود 35.97 درصد بود در پایان سال 98 با کاهش 1.1 درصدی به حدود 34.89 درصد رسیده است.

بنا بر آمار سازمان تنطیم مقررات در سال 98 شرکت مخابرات ایران در حدود 500 خط جدید تلفن ثابت در سراسر کشور منصوب کرده است که در این زمینه رشد داشته اما معیار کاهش ضریب نفوذ تعداد خطوط فعال در شبکه می باشد که نشان از کاهش اقبال عمومی و ضریب نفود در بین مردم داشته است.

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارت رندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز مطلب ارسالی از sepi69

mataalebe man رنج جدید شماره سیم کارت ­های هوشمند شاتل موبایل

روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت

امکان استفاده از IP استاتیک روی سیم کارت شاتل موبایل

نحوه فعال کردن سیم کارت دوم گوشی تلفن همراه

رشد 25 میلیونی خطوط موبایل در یک سال

سال ,درصد ,کشور ,تلفن ,نفوذ ,ضریب ,تلفن ثابت ,پایان سال ,ضریب نفوذ ,در حدود ,در کشور

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

هاست دانلود
خرید اقساطی گوشی موبایل ,لپ تاپ,تبلت در استان قم,قیمت موبایل قم,موبایل اقساطی,تبلت قسطی قم,قم قسطی, digimarketsh Custom Web Development Services نازنین جون مطالب اینترنتی akhbar tecnolozh13 شعر و ترانه 20 ماه کلیپ بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. دنیته | میلمان اداری , میز اداری مطالب اینترنتی