یکی از فاکتورهای مهم و کیفی در ارائه خدمات اینترنت، سرعت آن می باشد. سرعت اینترنت همیشه یکی از دغدغه های مهم کاربران در سراسر جهان می باشد و به علت افزایش کیفیت و حجم محتواهای آنلاین سرعت اینترنت عامل بسیار تأثیرگذاری برای دسترسی به این محتواها خواهد بود. در ایران نیز تا چند سال پیش برخی افراد اعتقاد داشتند که فناوری اطلاعات و اینترنت جزو کالاهای لوکس است و دسترسی مردم به اینترنت 128 کیلوبیتی کافی است اما با گذشت زمان این طرز تفکر از بین رفت و امروزه فناوری اطلاعات و اینترنت به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل شده است.

بر اساس اطلاعات سایتSpeedtestکه شاخص جهانی اینترنت در کشورهای جهان را بررسی می کند متوسط سرعت جهانی دانلود اینترنت موبایل در ماه ژانویه 2020 در تمامی کشورها 31.95 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 11.32 مگابیت بر ثانیه بوده است. بر اساس این گزارش اینترنت همراه در ایران در ماه ژانویه 2020 دارای سرعت دانلود 27.53 مگابیت بر ثانیه بوده است که ایران را در جایگاه 70 جهان از نظر سرعت اینترنت موبایل قرار داده است. سرعت اینترنت موبایل در ایران در ماه گذشته میلادی (ماه می 2020) به 28.83 مگابیت بر ثانیه رسیده است که ایران را به رتبه 67 جهان از این حیث رسانده است که در مقایسه با جایگاه 79 در ماه آپریل حاکی از صعود 12 پله ای ایران می باشد.

بر اساس گزارش سایتSpeedtestرتبه 1 تا 5 جهان از نظر سرعت موبایل به ترتیب در اختیار کره جنوبی (۱۰۰.۲۲ مگابیت بر ثانیه)، امارات متحده عربی (۹۹.۶۷ مگابیت بر ثانیه)، چین (۹۷.۱۰ مگابیت بر ثانیه)، قطر (۸۹.۱۱ مگابیت بر ثانیه) و هلند (۷۳.۶۹ مگابیت بر ثانیه) می باشد.

اما در حوزه اینترنت ثابت بر اساس این گزارش در ماه می 2020 متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در تمامی کشورها 76.94 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 41.09 مگابیت بر ثانیه بوده است. ایران با سرعت دانلود اینترنت ثابت 15.75 مگابیت بر ثانیه و سرعت آپلود 9.91 مگابیت بر ثاتیه در جایگاه 129 از 173 کشور جهان قرار گرفته است که در مقایسه با رتبه 122 در ماه ژانویه نشان از سقوط 7 پله ای ایران در حوزه اینترنت ثابت دارد.

رتبه 1 تا 5 جهان در حوزه اینترنت ثابت به ترتیب به سنگاپور (۲۰۵.۱۳ مگابیت بر ثانیه)، هنگ کنگ (۱۸۳.۲۴ مگابیت بر ثانیه)، تایلند (۱۷۰.۱۴ مگابیت بر ثانیه)، رومانی (۱۵۹.۳۱ مگابیت بر ثانیه) و سوییس (۱۵۵.۹۴ مگابیت بر ثانیه) تعلق دارد.

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارترندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز مطلب ارسالی از sepi69

mataalebe man رنج جدید شماره سیم کارت ­های هوشمند شاتل موبایل

روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت

امکان استفاده از IP استاتیک روی سیم کارت شاتل موبایل

نحوه فعال کردن سیم کارت دوم گوشی تلفن همراه

رشد 25 میلیونی خطوط موبایل در یک سال

مگابیت ,ثانیه ,اینترنت ,سرعت ,جهان ,، ,مگابیت بر ,بر ثانیه ,در ماه ,ثانیه ، ,اینترنت ثابت ,سرعت اینترنت موبایل ,سرعت دانلود اینترنت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

هاست دانلود
Victor ajadownload آموزش برنامه نویسی پی اچ پی PHP Kristina's memory دانلود جزوه pdf naser1 مطالب اینترنتی کنترل نامحسوس گوشی فرزندان مبلمان، دکوراسیون و معماری داخلی digital99