افرادی که قصد خرید گوشی موبایل (صفر یا کارکرده) دارند اولین و مهم ترین اقدامی که باید انجام دهند، کسب اطمینان از اصالت و قانونی بودن گوشی است تا بتوانند بدون هیچ مشکلی از گوشی خریداری شده استفاده نمایند. برای استعلام اصالت و قانونی بودن گوشی 3 روش وجود دارد که در اینجا به آن ها خواهیم پرداخت.

روش اول: استفاده از کد دستوری #7777*

سریع ترین راه برای استعلام قانونی بودن گوشی تلفن همراه استفاده از همین کد دستوری می باشد. با شماره گیری کد دستوری #7777* در منوی باز شده چند گزینه برای شما به نمایش درخواهد آمد. گزینه هایی مانند استعلام اصالت، فعالسازی، انتقال مالکیت و .

با انتخاب کردن گزینه استعلام اصالت، سیستم از شما درخواست می کند که شناسه گوشی تلفن همراه یا همانIMEIگوشی را وارد کنید. برای بدست آورن شناسه گوشی می توانید به روی جعبه آن مراجعه کرده و یا با شماره گیری کد #06#* شناسهIMEIگوشی مد نظر را مشاهده نمایید. در گوشی های دو سیم کارته برای هر درگاه سیم کارت یک کدIMEIدر نظر گرفته شده است و به همین علت دو شناسه دارند. پس از وارد کردن شناسه 15 رقمی بدون فاصله و خط تیره، نتیجه درخواست از طریق پیامک به شما ارسال خواهد شد.

روش دوم: مراجعه به سایت همتا

یکی دیگر از روش ها استعلام اصالت گوشی مراجعه به نشانیwww.hamta.ntsw.irمی باشد. در این سامانه شما قادر خواهید بود تمامی جرئیات مربوط به اصالت گوشی خود و سوابق انتقال مالکیت را مشاهده نمایید. کافی است با وارد کردن کد ملی و شماره سیم کارت خود در سامانه ثبت نام نمایید و از آن پس تمامی کارهای مربوط به مدیریت گوشی خود را به راحتی انجام دهید.

روش سوم: اپلیکیشن همتا

یکی دیگر از راهکارهای استعلام سریع و آسان اصالت گوشی و نحوه مدیریت دستگاه ها و سیم کارت ها دانلود و نصب اپلیکیشن سامانه همتا است.یا نصب این برنامه بر روی گوشی خود می توانید تمامی امور مربوط به استعلام اصالت گوشی، انتقال مالکیت، فعال سازی گوشی، افزودن دستگاه مدیریتسیم کارتها را به راحتی انجام دهید. برای استفاده از این برنامه کاربردی کافیست که به وسیله درج کد ملی و شماره سیم کارت خود در برنامه ثبت نام کرده و از خدمات آن بهره مند شوید.

با استعلام اصالت گوشی به هریک از سه روش اشاره شده در فوق، نتیجه نهایی به اطلاع شما خواهد رسید که شامل چند گزینه قانونی یا غیرقانونی بودن گوشی، ورود به صورت مسافری، ورود از مناطق آزاد و. می شود. در صورت غیرقانونی بودن، تنها 30 روز پس از روشن شدن گوشی برای اولین باز تمام خدمات مخابراتی و شبکه آن قطع می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

همچنین برای فعالسازی گوشی های خریداری شده هم کافیست کد ۶ رقمی روی جعبه یا ضمانت نامه گوشی را در سامانه وارد کنید تا از خدمات آن بهره مند شوید. در مورد گوشی های کارکرده این کد از سوی سامانه همتا در اختیار فروشنده قرار می گیرد. کارهای مرتبط با این بخش از طریق قسمت انتقال مالکیت انجام می شود.

منبع: سایت خرید و فروش سیم کارترندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز

خرید سیم کارت شاتل موبایل از رندباز مطلب ارسالی از sepi69

mataalebe man رنج جدید شماره سیم کارت ­های هوشمند شاتل موبایل

روش­های پرداخت قبض تلفن ثابت

امکان استفاده از IP استاتیک روی سیم کارت شاتل موبایل

نحوه فعال کردن سیم کارت دوم گوشی تلفن همراه

رشد 25 میلیونی خطوط موبایل در یک سال

گوشی ,کد ,استعلام ,اصالت ,روش ,سیم ,قانونی بودن ,اصالت گوشی ,سیم کارت ,بودن گوشی ,استعلام اصالت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

هاست دانلود
alii8 آسمان مطالب اینترنتی مهندسی نرم افزار Software Engineering بررسی‌های اقتصادی اخبار ورزشی جدید BLΛƆKPIИK باور کن عاشقم! معرفی بهترین هتل ها و اقامتگاه ها دنیای تکنولوژی | دنیای فناوری | نرم افزار | سخت افزار | کامپیوتر و موبایل | خودرو